ZZFI-1

Křest knihy Zajíček Zlobílek

Ve čtvrtek 11.11. 2010 ve Friends Coffee House v centru Prahy proběhl křest knihy  Zajíček Zlobílek, hluchý drak, natahovací Mařenka a jiné příběhy.

Akce se zúčastnili autorka Tereza Boehmová, novinářka Barbora Osvaldová, spisovatel Jan Jandourek, muzikant Patrik Banga, kteří do knihy přispěli pohádkou a ilustrátor Radek Mikuláš. Knihu osobně pokřtil host moderátor Václav Moravec. Ten také osobně dětem jednu pohádku přečetl.

Kniha má ISBN 978-80-254-8347-3  a je k dostání běžně v síti knihkupectví. Již je možné KNIHU OBJEDNAT ZDE nebo v knihkupectví Luxor ZDE

Články o křtu a video z akce:

Václav Moravec vypravil do světa knížku pohádek Terezy Boehmové

Krátká upoutávka z infoblogu – Křest Terezy Boehmové

Matka z cukru a oceli vydává knihu pohádek

Zajíček Zlobílek, hluchý drak, natahovací Mařenka a jiné pohádkové příběhy je kolekcí původních pohádek z pera Terezy Boehmové. Knihu ilustroval Radek Mikuláš. Tři pohádky doplnili hosté (Barbora Osvaldová, Jan Jandourek, Patrik Banga).

Koncept knihy vychází z toho, že na trhu chybí krátké a středně dlouhé pohádky, které by rodiče s chutí večer před spaním dětem četli, aniž by se zaplétali do dlouhých peripetií klasických českých pohádek.  Navíc se autorka snaží, aby ženské hrdinky byly v pohádkách aktivní a neseděly v koutě s očekáváním, že někdo všechno udělá za ně.

Kniha je rozdělena do tří částí – Příběhy zajíčka Zlobílka: pohádky pro nejmenší děti s jednoduchým „výchovným“ poselstvím. Pohádky pro větší děti (Hluchý drak, Natahovací Mařenka a další) a nakonec tři pohádky hostů.

ukázky z knihy a další články autorky najdete na boehmova.blog.idnes.cz